KONST / Litografier / Färglitografi 9344275
*
nr 934 4275
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Färglitografi, Sven Lidberg (1929-2009), skärgårdsmotiv, 239/250, motivet: 20x24
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:38:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/1 12:20:21
1
600 kr
12/1 18:43:36
2
600 kr
12/1 18:43:36
1
600 kr (Budbetjänt)
12/1 18:44:01
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Sven Lidberg
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Läs mer om Sven Lidberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skärgård skärgården skärgårdsmotiv sven lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:17
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:11
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:29
*
Sven Lidberg
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Sven Lidberg
nr 934 4275
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Färglitografi, Sven Lidberg (1929-2009), skärgårdsmotiv, 239/250, motivet: 20x24
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/1 12:20:21 | 1 | 600 kr |
12/1 18:43:36 | 2 | 600 kr |
12/1 18:43:36 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
12/1 18:44:01 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Sven Lidberg
Sven Lidberg, svensk mÃ¥lare född 1929 i Stockholm, död 2009.Läs mer om Sven Lidberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skärgård skärgården skärgårdsmotiv sven lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:17 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:11 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:29